یک گروه تحقیقاتی سیستمی را برای کمک به افراد نابینا طراحی و ساخته‌اند که کمک می‌کند با گوش‌هایش موسیقی را ببینند! این وسیله EyeMusic نام دارد.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
 
  برترین ها: یک گروه تحقیقاتی سیستمی را برای کمک به افراد نابینا طراحی و ساخته‌اند که کمک می‌کند با گوش‌هایش موسیقی را ببینند! این وسیله EyeMusic نام دارد.

EyeMusic، عملکرد بسیار جالب توجهی دارد به این ترتیب که دستگاه‌های جایگزین حسگرها (SSD) تصاویر را به موسیقی تبدیل می‌کنند و به این طریق به افرادی که اختلالاتی در بینایی خود دارند کمک می‌کند تا موسیقی را ببینند.

گروه تحقیقات و برنامه نویسان، EyeMusic را با انواع مختلفی از الگوریتم‌ها برنامه ریزی کرده‌اند که از  5 رنگ مختلف برای ابزارهای موسیقی متفاوت استفاده می‌کند. این کار باعث می‌شود فردی که عینک را به چشم زده است همچون حرکت دوربین، رنگ‌ها را ببیند.

سیستم EyeMusic از رنگ سفید برای صدای خواننده، آبی برای ترومپت، قرمز برای برای reggae organ، سبز برای سازهای نی‌ای، زرد برای ویولن و بالاخره سیاه برای سکوت استفاده می‌کند.

دکتر شلی لوی‌تزدک -  سرپرست این گروه تحقیقاتی – یکی از محققان و کارشناسان ELSC در دانشکده داروسازی هربو و پروفسور امیر عامدی در این رابطه می گویند: ما در این تحقیقات نشان داده‌ایم که EyeMusic که از گام‌های موسیقایی دلنشین برای انتقال اطلاعات بصری استفاده می‌کند، پس از یک دوره آموزش کوتاه (که گاهی در کمتر از نیم ساعت حاصل می‌شود)، می‌تواند به عنوان راهنمای حرکت مورد استفاده قرار بگیرد؛ درست همانند راهنمای حرکت بصری. درجه دقتی هم که این یافته علمی دارد نشان می‌دهد انجام کارهای روزمره با یک SSD عملی و ممکن است و می‌توان از آن برای امور توانبخشی استفاده کرد.

تماشای موسیقی با گوش!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه