تولید گوشی های ضدآب، عرصه رقابت جدیدی برای کمپانی های گوشی ساز به وجود آورد و این موضوع که زمانی شاخص برتری برخی پرچمداران بود، امروزه حتی به گوشی های میان رده نیز سرایت کرده و شرکت ها برای جلب توجه مصرف کنندگان این بخش از بازار نیز فکرهایی در سر دارند.

هفته نامه عصر ارتباط: تولید گوشی های ضدآب، عرصه رقابت جدیدی برای کمپانی های گوشی ساز به وجود آورد و این موضوع که زمانی شاخص برتری برخی پرچمداران بود، امروزه حتی به گوشی های میان رده نیز سرایت کرده و شرکت ها برای جلب توجه مصرف کنندگان این بخش از بازار نیز فکرهایی در سر دارند.

اما به واقع ضدآب بودن یکی گوشی چه امکانی را به کاربر می دهد، یا به عباراتی آیا ضدآب بودن یک گوشی، فاکتوری است که در هنگام خرید باید به عنوان یک مزیت بزرگ در نظر گرفته شود و اساسا مفهوم ضدآب بودن در دنیای گوشی ها به چه معناست؟

رازهایی که در مورد گوشی های ضدآب نمی دانید

معمولا میزان مقاومت گوشی های هوشمند در برابر آب و گرد و غبار با رتبه بندی IP سنجیده می شود. IP مخفف Ingress Protection  به معنای محافظت در برابر نفوذ است که هم نفوذ آب و هم گردوغبار را شامل می شود و همواره 2 عدد در کنار آن به چشم می آید. به عنوان مثال یک گوشی با IP68 می تواند حداکثر تا عمق 1.5 متری و به مدت 30 دقیقه در آب شیرین دوام بیاورد و گوشی دیگر با IP67 حداکثر عمق یک متری و مدت 30 دقیقه را تحمل می کند.

پس هرچه IP عدد بیشتری را نشان دهد به همان نسبت میزان مقاومت گوشی نیز در برابر آب و گردوغبار افزایش می یابد. البته در هنگام استفاده از این گوشی ها در آب باید از بسته بودن درپوش ها اطمینان حاصل شود و نیز از به کار بردن آنها در آب شور مثل آب دریا خودداری شود. گوشی های ضدآب در برابر نوشیدنی های دیگر نظیر شربت ها و نوشابه ها امکان پذیر هستند و هر سیال دیگری جز آب شیرین، آن هم در حد دمای محیط می تواند به آنها آسیب برساند.

امکان دیگری که با این گوشی ها در اختیار کاربر قرار می گیرد، استفاده از گوشی با دستان خیس و یا زیر باران است؛ بنابراین اگر در مناطقی زندگی می کنید که از نعمت بارش باران بهره کافی دارید دیگر نگران خشک کردن دست هایتان نباشید. همچنین در مشاغلی که همواره خطر افتادن گوشی در آب وجود دارد یا در مناطق مرطوب، گوشی ضدآب کارایی دارد.

با توجه به اینکه هزینه بیشتری برای تولید گوشی های ضدآب صرف می شود و در نتیجه آنها با قیمت گران تری به بازار عرضه می شوند، بنابراین قبل از خرید گوشی های هوشمند ضدآب به کارایی آنها در زندگی خود توجه کنید. البته لازم نیست در انتخاب آنها سختگیری زیادی به خرج دهید، شاید برای شما مثلا علاقه به گوش دادن به موسیقی در حمام یا استخر هم می تواند دلیل خوبی برای انتخاب این گوشی ها باشد.

با این حال اگر سابقه درخشانی در ریختن لیوان چای یا آب روی گوشی های قبلی خود داشته اید، فکرکردن به یک گوشی ضدآب کار عاقلانه ای است، در غیر این صورت می توانید هزینه ای را که صرف ضدآب بودن گوشی هوشمند خود می کنید به قابلیت های مورد علاقه خود در گوشی های هوشمند غیرمقاوم در برابر آب اختصاص دهید!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه