فایل های محدود شده PDF، امکان کپی، پرینت یا تغییر فایل را به کاربر نمی دهند، مگر اینکه کاربر رمز عبور آن فایل را داشته باشد. مالک فایل پی‌دی‌اف، برای سند خود رمز تعیین می کند و به راحتی نمی توان از متن داخل آن کپی یا پرینت گرفت.

برترین ها: فایل های محدود شده PDF، امکان کپی، پرینت یا تغییر فایل را به کاربر نمی دهند، مگر اینکه کاربر رمز عبور آن فایل را داشته باشد. مالک فایل پی‌دی‌اف، برای سند خود رمز تعیین می کند و به راحتی نمی توان از متن داخل آن کپی یا پرینت گرفت. اما هر کاری یک راه حلی نیز دارد. برای استفاده از این نوع فایل ها، باید آنها را از حالت SECURED (قفل شده) خارج کنید.
 
در ادامه به صورت تصویری 6 مرحله مجزا برای این کار را به شما توضیح داده ایم.

روش اول: پیدا کردن محدودیت ها

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 1

فایل پی‌دی‌اف را باز کنید. اگر برای باز کردن فایل به رمز عبور نیاز دارید باید نرم‌افزار رمزگشایی مناسبی از اینترنت دانلود کنید. این روش از پردازنده انرژی زیادی مصرف می کند و ممکن است ساده ترین رمزهای عبور نیز چند روز طول بکشد تا کرَک شوند. در این مدت نمی توانید از کامپیوتر خود هیچ استفاده دیگری داشته باشید. فایل هایی که رمزهای غیر قابل تشخیص دارند، احتمال رمزگشایی آنها بسیار کم است و شاید هرگز موفق به این کار نشوید. این مسایل را باید در نظر داشته باشید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 2

کنترل امنیت

اگر برای باز کردن فایل پی‌دی‌اف به رمز عبور نیاز ندارید، باید ببینید آیا فایل قفل شده است یا خیر. برای این منظور باید به آیکون قفل نگاه کنید. اگر فایل قفل باشد این آیکون در نوار بالای سمت چپ قرار دارد. روی آن کلیک کنید تا متوجه شوید چه مواردی محدود شده اند. به طور مثال، بیشتر فایل های پی‌دی‌اف قفل شده اجازه کپی به کاربر را نمی دهند. بنابراین امتحان کنید ببینید آیا می توانید محتویات فایل را کپی کنید، پس باید بدانید که فایل قفل شده است.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 3

از دیگر موارد آزمایش این است که ببینید آیا فایل قابلیت ذخیره شدن دارد. فایل های قفل شده  را نمی توان ذخیره کرد. برای انتقال آن به فایل مثلا Word باید قفل آن را باز کنید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 4


روش دوم: باز کردن قفل فایل پی‌دی‌اف به عنوان سازنده یا دارنده رمز

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 5

1. فایل قفل شده را باز کنید. برای این منظور به نرم‌افزار ادوبی آکروبات نیاز دارید. برای باز کردن آن نیز یا باید رمز عبور داشته باشید یا سازنده این فایل باشید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 6

2. روی کلید قفل کلیک کنید. این کلید در جعبه ابزار Tasks قرار دارد و با آیکون قفل نمایش داده شده است.
ابتدا برای باز کردن قفل گزینه «حذف قفل» را انتخاب کنید. اگر برای این کار نیز رمز عبور تاییدی گذاشته بودید، باید آن را وارد کنید تا بتوانید به طور کلی رمز و قفل فایل را از بین ببرید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 7

3. تنظیمات قفل فایل را تغییر دهید: اگر تمایل دارید تنظیمات قفل و امنیت فایل را تغییر دهید باید روی گزینه Permission detail در زیر کلید امنیت کلیک کنید.

سپس روی تغییر تنظیمات در قسمت داکیومنت در زیر تب امنیت کلیک کنید. البته این کار را باید پس از انتخاب Certificate security از منوی تاشو انجام دهید. در این قسمت می توانید گزینه های موردنظر خود به طور مثال، «بدون قفل» را انتخاب کنید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 8

درجه رمز خود را تعیین و روی گزینه بعدی کلیک کنید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 9

در این مرحله ممکن است برای رمزدار کردن فایل به آی‌دی دیجیتال نیاز داشته باشید. اگر آی‌دی دارید که از آن استفاده کنید اگر ندارید یکی جدید بسازید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 10

از صحت مشخصات خود اطمینان حاصل کنید. اگر تکراری است آن را تغییر دهید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 11

روی گزینه Finish و سپس OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند و پنجره مشخصات داکیومنت بسته شود. فایل پی‌دی‌اف را نیز ذخیره کنید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 12


روش سوم: استفاده از گوگل درایو

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 13

فایل گوگل درایو را باز کنید: برای این منظور باید در گوگل حساب کاربری داشته باشید. ابتدا باید تنظیمات را روی انتقال کامل تغییر دهید. در گوشه سمت راست بالا، روی گزینه چرخ‌دنده کلیک و منوی تنظیمات را باز کنید. زیر گزینه Upload settings، گزینه «انتقال متن از پی‌دی‌اف آپلود شده و فایل های تصویری» را انتخاب کنید.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 14

فایل پی‌دی‌اف را آپلود کنید: در کادر سمت چپ، روی کلید قرمز با نوار UP که در کنار کلید ساخت قرار دارد، کلیک کنید. گزینه Files را از منوی تاشو انتخاب کنید و پی‌دی‌افی که می‌خواهید قفل آن را باز کنید به آنجا منتقل کنید. گوگل درایو فایل را آپلود و منتقل می کند و فولدری در درایو برایتان می سازد.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 15

البته از همه فرمت ها پشتیبانی نمی کند.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 16

گوگل درایو محدودت آپلود تا دو مگابایت برای هر فایل را دارد.

روش های باز کردن قفل فایل PDF - تصویر 17
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه