لکسوس GS250 پس از سدان مجلل LS460, GS250 لوکس ترین سدان لکسوس لقب می‌گیرد. که باید اعتراف کنیم، طراحی نسل جدید آن بسیار شکیل‌تر و چشم نوازتر از نسل قبلی شده است.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله تخت گاز:

لکسوس GS250 - 2014

پس از سدان مجلل LS460, GS250 لوکس ترین سدان لکسوس لقب می‌گیرد. که باید اعتراف کنیم، طراحی نسل جدید آن بسیار شکیل‌تر و چشم نوازتر از نسل قبلی شده است. GS جدید، در طراحی خط مشی جدید لکسوس را دنبال می‌کند. موفقیت‌ این سبک جدید طراحی را می‌توان در سایر محصولات‌ این خودروساز ژاپنی مشاهده کرد.

از مشخصه‌های بارز طراحی محصولات جدید لکسوس، که در GS نیز دیده می‌شود، می‌توان به جلو پنجره امتداد یافته روی سپر، نوار لامپ‌های LED روز روشن زیر چراغ جلو و چراغ‌های باریک و کشیده عقب اشاره کرد. در کل نمای ظاهری GS بسیار هماهنگ و لوکس است و از نظر طراحی، ‌ایراد خاصی را نمی‌توان به‌ این خودرو وارد کرد.

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی

بدون شک، لقب هیجان انگیزترین و جذاب ترین بخش هر لکسوس را باید به کابین آن اختصاص داد. GS250 جدید نیز از‌ این قاعده مستثنی نیست. کیفیت در کابین‌ این خودرو حرف اول را می‌زند و لکسوس در‌ این زمینه توانسته از آلمانی‌ها نیز سبقت بگیرد. با وارد شدن به کابین GS، بوی چرم طبیعی استفاده شده در کابین، اولین نکته‌ای است که جلب توجه می‌کند.

طراحی کابین‌ این خودرو بسیار جا افتاده‌تر و شیک‌تر از قبل شده است. متریال استفاده شده در کابین‌ این خودرو فوق‌العاده با کیفیت است و کیفیت مونتاژ قطعات کابین مثال زدنی است. استفاده از قطعات چوبی در کنسول جلو، پنل درب‌ها و فرمان، جلوه‌ای لوکس به کابین بخشیده است و فرم طراحی دریچه‌های سیستم تهویه و قرار گرفتن ساعت آنالوگ میان آنها، بسیار چشم نواز است.

صفحه کیلومتر شمار‌ این خودرو از نوع اپتیترونیک است و به سیستم روشنایی الکترولومینسنت مجهز شده است. تنها نام بردن از فهرست امکانات‌ این خودرو، نیاز به فضایی چند صفحه‌ای دارد. اگر بخواهیم به زبان ساده‌تر به تجهیزات‌ این خودرو اشاره کنیم، باید بگوییم آنقدر آپشن دارد که حتی مشکل‌پسندترین افراد را نیز به تحسین وا می‌دارد! فرمان‌ این خودرو برای راحتی در سوار و پیاده شدن، به‌صورت اتوماتیک تغییر وضعیت می‌دهد. هم‌چنین صندلی‌های جلو در ۱۸ حالت مختلف انجام می‌شود.سیستم صوتی GS250‌های فول آپشن از نوع مارک لوینسون با سیستم پریمیوم سوراند و مجهز به ۱۷ بلندگو است. هم‌چنین در صورت سفارش، پشت سری صندلی‌های جلو نیز به صفحه نمایشگر مجهز می‌شوند.

با توجه به محدودیت‌های گمرکی، تمام GS‌های وارد شده از نوع ۲۵۰ هستند و جای خالی مدل قوی تر، یعنی GS350 در بازار کشور احساس می‌شود.‌ این خودرو از پیشرانه ۶سیلندر 5/2 لیتری بهره می‌برد که قادر است ۲۰۷ اسب بخار قدرت تولید کند. سواری‌ این خودرو بسیار نرم است و شاهد کمتر تکانی داخل کابین هستیم. هم‌چنین هنگام ورود به دست‌اندازها  شوک‌های وارد شده به فرمان به هیچ وجه قابل لمس نیست و فرمان از عملکرد دقیقی برخوردار است. هنگام ورود به پیچ‌ها و مانورهای ناگهانی با GS250، نگران از کنترل خارج شدن‌ این خودرو لوکس نباشید.

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی

به لطف سامانه‌هایی  نظیر VSC و سیستم مدیریت کنترل پایداری پویا، این خودرو از هندلینگ و پایداری فوق‌العاده‌ای برخوردار است. هم‌چون سایر محصولات لکسوس، اکوستیک کابین فوق العاده انجام شده است و در دورهای پایین، شاهد سکوت محض در کابین :/.-ستیم. صندلی‌ها بسیار نرم و دربرگیرنده هستند و باعث شده‌اند تا از رانندگی‌های طولانی با‌ این سدان لوکس خسته نشوید.

از نظر‌ ایمنی و سامانه‌های کمکی حرکتی نیز، GS250 جای هیچ گله‌ای را باقی نگذاشته است. از مهم‌ترین سامانه‌های ‌ایمنی‌ این خودرو می‌توان به سیستم تشخیص نقاط کور، سیستم هشدار حرکت بین خطوط، سیستم نظارت بر خواب‌آلودگی راننده و رادار با موج کوتاه اشاره کرد. از نکات جالب دیگر‌ این خودرو، می‌توان به سیستم استارت خوردن از راه دور اشاره کرد، که در فصول سرد، قبل از سوار شدن، خودرو را برای حرکت مهیا می‌کند.

 مهم‌ترین ویژگی

- طراحی چشمگیر خارجی و داخلی به همراه آپشن های رفاهی فراوان

رقبای داخلی و خارجی

 Kia Cadenza

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی  Hyundai Genesis

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی

  BMW 528i

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی

 پیشنهاد نهایی

در کل GS250 را می‌توان خودرویی فوق‌العاده لوکس و با کیفیت و با طراحی بسیار جذاب دانست، که با قیمتی کمتر از رقبای آلمانی‌اش، انتخاب را برای خریداران سخت کرده است. از طرفی از کیفیت بسیار بالای لکسوس و طراحی بی نقص آن نمی توان گذشت.

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی

راهنمای خرید خودروی سدان خانوادگی)9Xh3E
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه