اگر فایل پی دی اف دارای عکس های فراوان داشته باشید شاید بدتان نیاید آن ها را به فایل های JPG یا PNG تبدیل کنید. این کار فایده های زیادی دارد مثلا عکس ها را راحت تر می توان چاپ کرد یا با برنامه های ویرایش عکس تغییر داد.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه عصر ارتباط: اگر فایل پی دی اف دارای عکس های فراوان داشته باشید شاید بدتان نیاید آن ها را به فایل های JPG یا PNG تبدیل کنید. این کار فایده های زیادی دارد مثلا عکس ها را راحت تر می توان چاپ کرد یا با برنامه های ویرایش عکس تغییر داد.

اگر این موضوع را در گوگل جست و جو کنید گزینه های زیادی پیدا می کنید که تعداد زیادی شان پولی است. در این نوشتار پنج مورد رایگان را معرفی می کنیم که چهارتای آن برخط (online) و یکی هم نرم افزاری رایگان است.

1- وبگاه استخراج از پی دی اف (extractpdf.com)

5 ابزار استخراج عکس از فایل پی دی اف

این گزینه بسیار جمع و جور است و به راحتی فایل پی دی اف را به  اجزای سازنده اش یعنی عکس، متن، قلم ها (font) و فراداده ها (metadata) سرشکن می کند به طوری  که همه را می توان بارگذاری کرد. می توان فقط آنهایی را برداشت که مورد نیاز است.

2- وبگاه konwerter.net

5 ابزار استخراج عکس از فایل پی دی اف

طراحی این وبگاه به روزآوری جدید نیاز دارد ولی بهتر است این نکته را با تسامح درنظر نگیریم چون کارایی خوبی دارد. فقط  کافی است فایل خودمان را به آن انتقال دهیم، قالب مورد نظر برای تصویر را انتخاب کنیم (JPG, BMP, GIF, PNG) و دکمه استخراج را بزنیم. وقتی عکس ها استخراج شد به صورت فایل Zip قابل بارگذاری هستند.

3- وبگاه smallpdf.com

5 ابزار استخراج عکس از فایل پی دی اف

نکته جالب این وبگاه، سرعت خوب آن است. وقتی فایل موردنظر را انتقال دهیم می توانیم تصاویر را یک به یک استخراج کنیم یا کل تبدیل را انجام دهیم.

4- وبگاه pdf-online.com

5 ابزار استخراج عکس از فایل پی دی اف

این وبگاه هم سریع است و کیفیت تصاویری که به دست می دهد خوب است. ولی ایرادی هم دارد. فقط چهار عکس را تحویل می دهد. برای دیدن بقیه باید حسابی در آن باز کرد و وارد شد که ترفند ناخوشایندی است. می توان نشانی رایانامه موقتی خود را داد اما به هر حال ترفند خوشایندی نیست. بعد از واردکردن فایل موردنظر می توان یکی از گزینه های متن یا عکس را برگزید.

5- نرم افراز پی دی اف میت (PDFMate)

5 ابزار استخراج عکس از فایل پی دی اف

این نرم افزار متاسفانه فقط تحت ویندوز کار می کند ولی به راستی نرم افزار سریع و کارسازی است. کافی است فایل موردنظر را در آن بارگذاری کنیم، قالب دلخواه برای تبدیل را برگزینیم (در این مورد IMAGE) و دکمه بزرگ زردرنگ را فشار دهیم. در پوشه خروجی که مشخص کرده ایم تصاویر پرکیفیت فایل پی دی اف خودمان جای می گیرد.

کاربران در کل خوش ندارند در رایانامه های شان نرم افزار نصب کنند اما این نرم افزار به راستی کارگشا است. اگر از مبدل های برخط استفاده کنیم چنانچه فایل موردنظر اطلاعات حساسی داشته باشد خطر نقض محرمانگی آن وجود دارد. ولی اگر این نرم افزار را نصب کنیم فقط خودمان فایل ها را می بینیم نه دیگران.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه