آیا این گوشی هوشمند و پرچمدار جدید سامسونگ، می‌توانست بهتر از این باشد؟

فارنت: گلکسی اس ۵ سامسونگ بالاخره پس از انتشار فراوان شایعات، تصاویر‌ غیر رسمی و مشخصه‌های احتمالی معرفی شد. حالا اولین سوالی که به ذهن دوستداران گوشی‌های هوشمند خطور می‌کند آن است که: آیا این گوشی هوشمند و پرچمدار جدید سامسونگ، می‌توانست بهتر از این باشد؟

5 نیاز Galaxy S5 برای اسطوره شدن! - تصویر 1

این گوشی هوشمند بنابر شایعات منتشر شده می‌توانست به صفحه نمایش Quad HD مجهز باشد یا حتی از تراشه اسنپ دراگون ۸۰۵ و یا اسکنر لمسی بهره ببرد. به همراه داشتن یک جای مشخصه‌های یادشده شاید بیشتر به یک خیال‌بافی ذهنی شبیه باشد. از سوی دیگر قابلیت‌های دیگری وجود دارند که واقع‌‌گرایانه‌تر به نظر می‌رسند و سامسونگ می‌توانست برای قدرتمند‌تر شدن گوشی هوشمندش آن‌ها را به اس ۵ اضافه کند. با هم به بررسی برخی از این قابلیت‌ها خواهیم پرداخت.

۱- اندازه کوچک‌تر و ابعاد جمع‌وجورتر

روز به روز بر ابعاد گوشی‌های هوشمند افزوده می‌شود و گلکسی اس ۵ سامسونگ نیز این قاعده مستثنی نیست.

5 نیاز Galaxy S5 برای اسطوره شدن! - تصویر 2

با این وجود در صورتی که شاهد ابعاد کوچک‌تری بودیم، مطمئنا نگه‌داشتن گوشی در دست و استفاده از آن بسیار خوشایند‌تر بود. خلاصه اینکه کاش کمی خوشدست‌تر بود!

۲- لرزش‌گیر اپتیکال برای دوربین


نوکیا لومیا ۹۲۰ دوربین گوشی‌های هوشمند را با لرزش‌گیر اپتیکال تصاویر آشنا کرد. عکس‌ها و ویدئوی بدست آمده از این گوشی هوشمند، تحسین همگان را به دنبال داشت و همین امر موجب شد ال‌جی و اچ‌.تی‌.سی نیز از این قابلیت استفاده کنند.

5 نیاز Galaxy S5 برای اسطوره شدن! - تصویر 3

اکنون که این تکنولوژی از انحصار نوکیا خارج شده، سامسونگ نیز می‌توانست از این قابلیت در دوربین پرچمدار جدید خود بهره ببرد.

۳- اسپیکرهای استریو


اچ‌تی‌سی وان با بهره‌گیری از اسپیکرهای دوتایی در جلو به خوبی توانست با تولید صدایی بلند و رسا، تحولی کوچک در صدای خروجی از گوشی‌های هوشمند ایجاد کند.

5 نیاز Galaxy S5 برای اسطوره شدن! - تصویر 4

قابلیت‌های موجود در گلکسی اس ۵ نیز توانسته‌اند به بهبود صدای خروجی کمک کنند، با این وجود این گوشی از نظر صدای تولیدی، هنوز هم در حد اچ‌.تی‌.سی وان نیست.

۴- افزایش میزان رم

پس از معرفی گلکسی نوت ۳ با سه گیگابایت رم، همگان منتظر بودند تا اس ۵ نیز از سه گیگابایت رم و یا حتی بیشتر بهره ببرد. اما متاسفانه در اس ۵، کاربر تنها از ۲ گیگابایت رم بهره خواهد برد. میزان رم بیشتر، مطمئنا به اجرای روان‌تر برنامه‌هایی که به طور همزمان اجرا می‌شوند کمک خواهد کرد و به نظر گامی منطقی در پیشرفت گوشی‌های هوشمند تلقی می‌شود، گامی که سامسونگ درست یا غلط، برنداشت!

5 نیاز Galaxy S5 برای اسطوره شدن! - تصویر 5

۵- استفاده از سیستم تشخیص اثرانگشت به سبک آیفون ۵S


مدتهاست که کاربران زیادی از سیستم تشخیص اثر انگشت آیفون ۵S استفاده می‌کنند و اگرچه این سیستم به طور ۱۰۰ درصد عاری از خطا نیست اما با دقت و عملکرد خوبی به کاربران سرویس می‌دهد.

5 نیاز Galaxy S5 برای اسطوره شدن! - تصویر 6

در گلکسی اس۵، سامسونگ از قابلیت کشیدن دست به جهتی خاص برای بازکردن قفل بهره برده که ما را به یاد سیستم تشخیص اثر انگشت در لپ‌تاپ‌ها می‌اندازد اما بهتر بود در مدت زمان موجود به توسعه یک سیستم لمسی تشخیص اثرانگشت همت می‌گماشت!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه